Zoeller Tech i Lekkoatletyczny Klub Sportowy Ziemi Puckiej (sezon 2015)

LKS Ziemi Puckiej w roku 2015 obchodził 40 lecie swojej działalności. W ciągu ostatnich 40 lat LKS wychował wielu reprezentantów Polski, szczególnie w kategoriach młodzieżowych. Wychowankowie Klubu brali m.in. dwukrotnie udział w Igrzyskach Olimpijskich- Stanisław Jaskuła w roku 1980 w Moskwie w skoku w dal oraz Monika Długa w roku 2000 w Sydney w biegu 4 x 100 m. Tytuł Mistrzyni Świata Juniorek Młodszych w Moskwie oraz czwarte miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w Chile w rzucie oszczepem, zdobyła Magda Czenska.

Kolejni medaliści, wychowankowie LKS, to m.in.:

  • Tomasz Mudlaff – tytuł mistrza Europy juniorów w biegu 4 x 100 m (rok 2013)
  • Małgorzata Flejszar – IV miejsce w biegu na 200 m w Mistrzostwach Świata Juniorek w Chille oraz dwa medale w Mistrzostwach Świata Juniorek młodszych w biegach sztafetowych
  • Rafał Kownatke – kilkukrotny medalista Mistrzostw Polski oraz Reprezentant Polski na Halowych Mistrzostwach Europy w pchnięciu kulą (rok 2015)

 

25 zawodników Klubu, będąc w reprezentacji Polski, brało niejednokrotnie udział w spotkaniach międzynarodowych oraz w spotkaniach rangi Mistrzostw Polski, podczas których zdobyli łącznie 80 medali w różnych kategoriach wiekowych. LKS Ziemi Puckiej bierze również udział w rozgrywkach zespołowych w Regionalnej Lidze Młodzików oraz w Ogólnopolskiej Lidze Juniorów. Do największych osiągnięć zespołowych, należy zaliczyć awans zespołu złożonego w większości z juniorów, do I Ogólnopolskiej Ligi Lekkoatletycznej.

Oprócz szkoleń sportowych na wysokim poziomie, Klub corocznie organizuje ok. 30 imprez sportowych przy masowym udziale dzieci oraz młodzieży młodszej i starszej. Łączna ilość uczestników tych imprez to ok. 5,5-6 tys. startujących. Ponadto zawodnicy Klubu, biorą udział w ok. 80 imprezach sportowych każdego roku, rozgrywanych w kraju oraz zagranicą. Największym przedsięwzięciem sportowym, organizowanym przez LKS przez okres 25 lat, był Maraton Ziemi Puckiej, natomiast od 7 lat organizowany jest Półmaraton Ziemi Puckiej. Zawody te, obecnie już o zasięgu międzynarodowym, na stałe wpisały się w Ogólnopolski Kalendarz Imprez Sportowych.

Za swoją działalność, LKS Ziemi Puckiej był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany przez Wojewódzkie Władze Sportowe, Centralne Władze Sportowe oraz Samorządy Ziemi Puckiej.

SPRAWDŹ
OFERTY PRACY
error: Content is protected !!