Sportowym okiem Macieja Kubiaka

Czy dla naszego kolegi Macieja są jakieś nieosiągalne granice? Bariery, których nie można przełamać w sporcie? Okazuje się, że nie! A tak podsumowuje swoje starty: „Odkąd zdecydowałem z moim trenerem, że moją karierę sportową pokieruję w kierunku bieżni i ścigania na krótszych dystansach minął zaledwie niecały rok. Trudny rok i zarazem niezwykle udany.
Rok, który doświadczał mnie z każdej strony (tydzień przed Mistrzostwami Polski trafiłem do szpitala z zaawansowaną neuroboleriozą…).
Rok, w którym mimo przeciwności wykonałem tytaniczną pracę objętościowo szybkościową.
Rok, w którym poprawiłem swoje wszystkie rekordy życiowe od 1000 m do 5000 m!
Sukcesów było aż nadto! Zdecydowanie największy z nich to przełamanie bariery 20km/h na odcinku 5km. Goniłem za takim wynikiem od wielu lat, ale zawsze trochę brakowało, to 8 sekund to 15…a na tym poziomie biegowym, wszystko musiało się zgrać. I tak się stało! 9 września 2021 roku podczas mitingu lekkoatletycznego w Piasecznie osiągnąłem mój nowy rekord życiowy – 14:54!  Jak ciężko było to pobiec widać na zdjęciach 😊. Nie mniejszym wyczynem było przebiegnięcie 1000 m w 2min i 33s co daje prawie 24km/h!  

Przesunąłem swoje granice i wstąpiłem do innej ligi. Stadion odmienił moje bieganie i nauczył innego rodzaju cierpienia. Cierpienia, które wywołuje paniczny lęk przed wysiłkiem i daje gigantyczną satysfakcję. Na tak krótkich dystansach panuje atmosfera jak przed walką. Masz kilka minut na udowodnienie tego co potrafisz. Akcja dzieje się tak szybko, że większość smaczków może umknąć kibicowi. Co ciekawe, taktyka na 1000 m jest szalenie istotna. Znaczenie ma wszystko: czy jesteś dobrze rozgrzany, pobudzony, czy nie spóźnisz się z reakcją startową, czy nie dasz się wypchnąć na drugi tor, czy nie dasz się zablokować na pierwszym torze. Na każdą decyzję masz ułamki sekund. Fascynujące być w tym pociągu pędzących zawodników. Życzę każdemu biegaczowi, aby choć raz doświadczył tego uczucia.  Tymczasem zbieram siły przed kolejnymi wyzwaniami i łamaniem kolejnych granic.”

Gratulujemy i dziękujemy za rok niesamowitych emocji!

SPRAWDŹ
OFERTY PRACY
error: Content is protected !!