Rolkami przez świat

Poznajcie naszego kolegę Arkadiusza Szumlas – zawodowo Doradcę w naszym serwisie, prywatnie zapalonego „rolkarza” 😉

Arek swoją przygodę z pierwszymi rolkami rozpoczął w latach młodzieńczych 😉 Natomiast w wieku 15 lat przerzucił się, jak to sam mówi, na „prawdziwe” rolki czyli rolki szybkie i rozpoczął profesjonalną przygodę z wrotkarstwem – inline skatking.

Arek jest bardzo młodym zawodnikiem, jednak od momentu zakupu profesjonalnego sprzętu i rozpoczęcia zawodowej rywalizacji, brał już udział w szeregu zawodów międzynarodowych rangi Pucharu Świata, Pucharu Niemiec, Pucharu Polski, Pucharu Kaszub, Mistrzostw Polski na 42 km oraz 21 km i innych pojedynczych etapach zawodów.

Jest m.in. brązowym medalistą Pucharu Świata w Berlinie na dystansie 42 km. Zdobył również:

  • Mistrzostwo Polski na dystansie 42 km w Juniorach A
  • Wicemistrzostwo Polski na dystansie 42 km w Juniorach B
  • Wicemistrzostwo Polski na dystansie 21 km w Juniorach A
  • 3 miejsce w całym cyklu Pucharu Niemiec Fitness, ma również na swoim koncie liczne wygrane w kategoriach wiekowych w Pucharze Kaszub, Pucharze Polski oraz Pucharze Niemiec.

 

 

Arek jest młodym, zapalonym wrotkarzem i wyjątkowo wysoko stawia sobie poprzeczkę, planując z każdym kolejnym rokiem dalszy rozwój w tej dyscyplinie. W chwili obecnej trenuje 3-4 razy w tygodniu, przygotowując się do ostatnich w tym sezonie zawodów rangi Mistrzostwa Polski w Gdańsku na dystansie 42 km, które odbywają się 27 sierpnia. Kolejny ambitny plan to udział w Mistrzostwach Świata, w wyścigu 24h na Le Mans na rolkach oraz liczne starty i wygrane w kategorii wiekowej jak i open.

Trzymamy kciuki oczywiście za wygraną w najbliższych zawodach i czekamy na Twoje kolejne starty i relacje z podbijanie świata na rolkach!

Cieszymy się, że nasza Zoeller’owa Drużyna Sportowa stale się rozwija! Super jest poznawać coraz to nowsze zainteresowania sportowe naszych kolegów i koleżanek z Zoeller Tech!

Tak trzymać!

 

SPRAWDŹ
OFERTY PRACY
error: Content is protected !!