Podsumowanie sezonu sportowego 2023 Macieja Kubiaka i plany na 2024

Maciej sezon sportowy 2023 może zaliczyć do pomyślnych. Pomimo przeciwnościom, które stawały mu na drodze nie poddawał się, trenował walczył. I sporo osiągnął i może odnajdzie się na powrót w pływaniu i rowerze? Może wróci do triathlonów? Ale o tym już opowie sam zawodnik:

„Sezon sportowy 2023 zaczynałem z ambitnym planem a to głównie dlatego, że był to ostatni rok w kategorii seniora (do 35 lat). W tym planie były zarówno imprezy w kraju jak i za granicą. Plan miał polegać na przygotowaniu wydolności szybkościowej na bieżni, następnie wydłużenie dystansów w drugiej części sezonu. Styczeń i luty szły dobrze. Zrobiłem kwalifikacje na seniorskie Mistrzostwa Kraju na 3000m co było nie lada wyzwaniem na tą cześć sezonu. Niestety, aby wystartować bez przeszkód zabrakło kilka setnych sekund i byłem pierwszy na liście rezerwowej. Start nie doszedł do skutku. Po kolejnych miesiącach solidnych przygotowań wystartowałem w lokalnych mityngach biegając solidne wyniki. W połowie czerwca byłem w znakomitej kondycji. Treningi pokazywały, że szykuje się pasmo sukcesów. Jednak tym razem na 5 dni przed serią startów ciało nie wytrzymało obciążeń. Z perspektywy czasu to był koniec sezonu biegowego i właśnie mija 6 miesiąc bez treningu biegowego. W każdym razie w tamtym okresie intensywnie walczyłem, aby szybko wrócić do sportu. Swoją energię skupiałem na diagnozie problemu z nogą i treningu zastępczym. Jako zastępstwo dla biegania pierwsze w kolejce było pływanie, które trenowałem wiele lat temu do triathlonu.

 

 

Była to zastępcza forma treningu a mimo to kilka sukcesów wytrenowałem, startowałem w kilku imprezach open water i wywalczyłem m.in. czwarte miejsce w maratonie pływackim na 2000m w Chełmnie i 7 msc w zawodach Moko open water. Aktualnie kontynuuję rehabilitację, trening pływacki oraz włączyłem do treningu rower.

A co przyniesie 2024 rok?

Myślę, że w sezonie 2024 będzie można  spotkać mnie głównie w zawodach pływackich a kto wie, może w triathlonie jeśli już będę mógł biegać?

Dziękuję za wsparcie firmie ZOELLER TECH, szczególnie w sezonie takim jak ten, wiele to dla mnie znaczy 🙂

Maciej i z takim nastawieniem, radością i uśmiechem jak na poniższym zdjęciu przepłyń, przebiegnij i przejedź przez cały 2024 rok!

Trzymamy kciuki 🙂

SPRAWDŹ
OFERTY PRACY
error: Content is protected !!