Najcenniejsze miejsce Macieja Kubiaka

3,2,1… to nie odliczanie, to miejsca zajęte przez Macieja Kubiaka w ostatnich trzech startach. Najcenniejsze jest dla Niego 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w LOTTO Duathlon Energy, które odbyły się w Gniewinie 30 września 2018 roku. To był najtrudniejszy start ze względu na dystans oraz presję, jaką sam sobie nałożył Grzegorz. 10 km biegu poniżej 32 min, 40 km na rowerze w 1h przy bardzo silnym wietrze i jeszcze raz 5 km biegu w 17 min. Jednym słowem poziom sportowy bardzo wysoki, – co więcej …światowy.

Tydzień po Mistrzostwach startował w terenowej odmianie duathlonu – Cross Duathlon Gdańsk 2018, w Dolinie Czystej Wody, który potraktował na luzie, głównie ze względu na brak roweru MTB. Na pożyczonym rekreacyjnym sprzęcie zajął wysokie 2 miejsce udowodniając sobie i innym, że sprzęt to dodatek do umiejętności, jednak niezbędny, aby wygrywać.

Pomimo luźnego podejścia do startu, Maciej Kubiak „podniósł ciśnienie” jednemu z uczestników duathlonu, który skomentował to słowami: „…Maciej Kubiak (świeżo upieczony brązowy medalista Mistrzostw Polski w duathlonie) narzucił bardzo mocne tempo, na które szczerze mówiąc nie byłem nastawiony…”

Na zakończenie startów październikowych, nasz kolega Maciej już nie musiał oglądać pleców rywali. Wygrał. 5 km w 15.30 na wymagającej trasie to dobry prognostyk przed biegami na ulicy.

Był to bieg z cyklu Grand Prix Małego Trójmiasta, który odbył się w Bolszewie 14 października.

SPRAWDŹ
OFERTY PRACY
error: Content is protected !!