Maciej Kubiak na sportowo … przez cały rok!

A dużo się wydarzyło. W kwietniu startował w Mistrzostwach Polski na 10000 m (na stadionie) w Białogardzie. Był to naszego kolegi jeden z trzech najważniejszych startów tego roku. Jak wspomina…”Ambicje miałem wysokie, jednak kilka czynników, które się nałożyły na siebie pozwoliły mi jedynie (albo aż, w końcu to była ścisła elita Polski) na uzyskanie drugiego wyniku w moim życiu (31:20) i zajęcie 14 miejsca”. Po tym starcie chwilę odpoczął i przygotowywał się w Zakopanem do dalszej części sezonu. W trakcie przygotowań udało mu się uzyskać bardzo dobre wyniki podbiegu na Kasprowy (55min!!!) i Giewont (w warunkach prawie zimowych), co skłoniło Macieja do decyzji o starcie w Mistrzostwach Polski w biegu górskim tzw. vertical (9km, średnie nachylenie 11%). Była to bardzo dobra decyzja! A tak relacjonuje: …”Mistrzostwa odbyły się w malowniczej miejscowości Miedzygórze w masywie Śnieżnika. Nie wiedząc, czego mogę się spodziewać wystartowałem spokojnie. Szybko stawka się podzieliła a ja „utknąłem” na czwartej pozycji. Na pionowych podejściach widziałem plecy rywala i mimo walki do końca zabrakło mi 15 sekund do medalu”. Start ten pokazał mu, że ma duży potencjał w biegach górskich.

W międzyczasie startował m.in. w GrandPrix Gdyni na zupełnie płaskiej trasie zajmując 4 miejsce. 07.07.2019 wystartował treningowo w TriCity Trailu na 21km. Jak wspomina ku jego zaskoczeniu na starcie pojawił się Mistrz Polski (i możliwe, że Olimpijczyk) Marcin Chabowski! Przebiegli wspólnie cały dystans jednak na koniec to ten drugi wziął górę, a Maciej Kubiak zajął 2 miejsce.

Wrzesień i październik to mocno startowe miesiące dla naszego kolegi. A we wrześniu będzie miał okazję ponownie spróbować swoich sił w Zakopanym w elitarnym biegu na Kasprowy Wierch. W kolejnym miesiącu planuje za to jedyny półmaraton w tym roku – Królewski Cracovia Halfmarathon, podczas którego zdecydowanie będzie liczył na mocną życiówkę i wynik w ścisłej czołówce.  Po drodze na pewno nie zabraknie startów bardziej lokalnych o niższej randze, o którch będzie pisał na bieżąco na facebooku!

SPRAWDŹ
OFERTY PRACY
error: Content is protected !!