Kolejny “wystrzałowy” rok Tomka czyli strzelectwo sportowe okiem naszego inżyniera 😉

Tomasz, na co dzień inżynier w dziale R&D, zajmujący się projektowaniem instalacji elektrycznych w naszych produktach, poza godzinami pracy Człowiek z nietypową pasją! Jedni biegają, jeszcze inni jeżdżą na rolkach lub rowerze, natomiast pasją Tomasza jest strzelectwo sportowe. Być może, nie wszyscy wiedzą, ale strzelectwo sportowe (oparte o przepisy ISSF – International Shooting Sport Federation) miało szansę zaistnieć jako pełnoprawna dyscyplina, a nie tylko jako hobby – od roku 1896 strzelectwo sportowe stało się bowiem dyscypliną olimpijską.

Tomasz ze strzelectwem sportowym związany jest od roku 2016, kiedy jeszcze jako uczeń szkoły średniej wstąpił do sekcji strzeleckiej i przez kolejne 4 lata reprezentował szkołę na wszystkich wydarzeniach strzeleckich. Następnie już jako reprezentant województwa pomorskiego oraz aktywny członek Klubu „WKS Flota Gdynia” startował na mistrzostwach Polski w kategorii KDW60L w klasyfikacji ogólnej, w klasyfikacji drużynowej oraz równolegle w ramach Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego (PZSS) oraz Sekcji szkolnej.

Kolejnym krokiem w realizacji sportowych pasji Tomasza, było przystąpienie do państwowego egzaminu na patent strzelecki i uzyskanie Licencji Zawodnika Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego – ten krok umożliwił start w zawodach oficjalnych prowadzonych przez PZSS w trzech kategoriach – karabin, pistolet, strzelba gładkolufowa.

 

Mimo młodego wieku i stosunkowo krótkiej kariery sportowej, Tomasz wystartował już w ponad 70 klasyfikacjach organizowanych przez PZSS jako reprezentant „WKS Flota Gdynia” oraz dziesiątkach innych wydarzeń typu OPEN. Najważniejsze starty, to m.in.:

 • 56 Finał Wojewódzki Zawodów „O srebrne muszkiety” 2017
 • 56 Finał Centralny Zawodów „O srebrne muszkiety” 2017
 • 57 Finał Wojewódzki Zawodów „O srebrne muszkiety” 2018
 • 57 Finał Centralny Zawodów „O srebrne muszkiety” 2018
 • 58 Finał Wojewódzki Zawodów „O srebrne muszkiety” 2019
 • 58 Finał Centralny Zawodów „O srebrne muszkiety” 2019
 • Międzynarodowe Zawody Amicus Cup 2018
 • Międzynarodowe Zawody Baltic Cup 2018
 • Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 2021
 • Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski 2021
 • Międzynarodowe Zawody Baltic Cup 2023

Kolejny rok, to dalsze ambitne plany rozwojowe i już zaplanowane starty w zawodach, co wiąże się oczywiście z mnóstwem godzin treningowych. A że dobry strzelec musi charakteryzować się nie tylko celnością, ale też opanowaniem, precyzją i powtarzalnością, ta dyscyplina sportu wymaga również ogromu pracy nad samym sobą.

Cieszymy się, że możemy wspierać naszych pracowników w realizacji ich pasji!

Tomasz dziękujemy, że tak dumnie reprezentujesz nasze logo i liczymy, że już niedługo zobaczymy Ciebie na Olimpiadzie 😉

SPRAWDŹ
OFERTY PRACY
error: Content is protected !!