Dwa maratony Aldony w jednym tygodniu!

Dlaczego dwa w jednym tygodniu? A to dlatego, że z powodu złych warunków pogodowych (silne wiatry) organizator zdecydował o przesunięciu terminu zawodów. I pytanie, czy któryś odpuścić? W którym pobiec? Ale tęsknota za zawodami po pandemii oraz po konsultacji z trenerem zapadła decyzja, że Aldona pobiegnie treningowo w obu maratonach.

27.02.2022 wystartowała w Pomerani – Biegu Górskim na Pomorzu na dystansie 40 km osiągając czas 5:19:53 i zajmując 12 miejsce wśród pań i 6 w kategorii wiekowej +40.

…. I 6 dni później (05.03.2022) Aldona stanęła na starcie Trójmiejskiego Ultra Track TUT42. Wybrałam dystans 42 km ze sporą dawką przewyższeń – 1300 m. Jeśli ktoś myśli, że na Pomorzu nie ma gór to jest w wielkim błędzie. Na trasie nie brakowało stromych podbiegów i równie ciekawych zbiegów. Pomimo, że końcówka maratonu była trudna technicznie nasza koleżanka zajęła ostatecznie 137 miejsce Open / 41K z czasem 5:57:00.

Miało być spokojnie, bez ciśnienia i wszystko pod kontrolą. Ale wyszło … jak zwykle 😊. Ale sprzyjająca pogoda i dobra zabawa towarzysząca całemu biegowi zrekompensowała trud włożony w maraton.

A przed Aldoną kolejne zawody, które będą dla Niej największym wyzwaniem z jakim przyszło Jej się dotąd zmierzyć. Ale o tym wkrótce 😊

Gratulujemy i trzymamy kciuki 😊

 

SPRAWDŹ
OFERTY PRACY
error: Content is protected !!