BANKE

System BANKE, to alternatywne zasilanie układu hydraulicznego w pojazdach do zbiórki odpadów, wykorzystujące energię elektryczną z przystawki odbioru mocy zamiast silnika wysokoprężnego podwozia.

Główne cechy i zalety

Zastosowanie sytemu BANKE pozwala na redukcję nawet do 50% energii wykorzystywanej przez układ hydrauliczny, co pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa od 15 do 20 litrów na dzień. Ponadto pojazd jest cichy i nie emituje spalin.

Układ E-PTO składa się z akumulatora, silnika elektrycznego, pompy hydraulicznej i inteligentnego elektronicznego układu sterowania. Odpowiednio zwymiarowany akumulator, zapewnia wystarczającą ilość energii na cały dzień pracy. Ładowanie akumulatorów z sieci elektrycznej odbywa się w nocy, aby pojazd był gotowy na następny dzień pracy.

Zastosowanie systemu BANKE ma pozytywny wpływ na środowisko, dzięki zmniejszeniu emisji spalin pojazdu na którym jest on zamontowany.

Dostępne modele systemu BANKE:

  • E-PTO Large – system montowany między kabiną kierowcy a zabudową pojazdu do zbiórki odpadów; system pracuje na napięciu 700 V, dzięki czemu jest bardziej wydajny aniżeli systemy pracujące na niższych wartościach; możliwości ładowania jedynie z sieci;
  • E-PTO TM 18/36/54 Series – System TM jest również montowany między kabiną kierowcy a zabudową pojazdu do zbiórki odpadów; dostępne różne wymiary agregatów w zależności od oznaczenia TM 18/36/54

Agregat został zaprojektowany z możliwością ładowania z sieci (plug-in) lub też za pomocą dodatkowego falownika lub generatora, dzięki czemu system jest bardziej elastyczny. TM36 oferuje nieco mniejszą pojemność niż Large, działa na niższym poziomie napięcia, jest o 200 kg lżejszy i zapewnia bardziej przyjazną podstawę kosztową. TM18 można wybrać jako alternatywę dla 2-osiowych ciężarówek z mniejszymi nadwoziami lub do zastosowań, które są mniej energochłonne. TMS4 oferuje rozwiązanie dla tych aplikacji, które są naprawdę energochłonne.

  • E-PTO CM 22/29/36 Series
    Rodzina produktów CM montowana jest na ramie podwozia, dzięki czemu istnieje możliwość montażu dłuższej skrzyni ładunkowej pojazdu. System jest podzielony na dwie skrzynki, skrzynkę akumulatorów i skrzynkę zasilającą, które można oddzielnie zamontować po lewej / prawej stronie ramy podwozia. Dostępne z energią 22/29/36 kWh. W zależności od wielkości baterii, wyróżniamy modele CM 22/29/36.
  •  E-PTO TCM
    TCMS4 łączy TMS4 z dodatkowym agregatem z serii CM. Dwa silniki elektryczne mogą napędzać oddzielne pompy bez ograniczeń mocy. Ten system może być używany w dwóch różnych urządzeniach – jeden w pojeździe do zbiórki odpadów, drugi w żurawiu.
SPRAWDŹ
OFERTY PRACY
error: Content is protected !!